تاثیرات و خطرات فلوراید موجود در اب ...!!!

تاثیرات و خطرات فلوراید موجود در اب ...!!!

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۵ کد : ۵۴ اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۷۶۹
تاثیرات و خطرات فلوراید موجود در اب ...!!!

تا به حال در مورد آلاینده های آب به فراوانی صحبت شده است. ولی یکی از مواد موجود در آب که کمتر در مورد آن بحث شده، فلوراید است. وجود فلوراید در آب شهری می تواند باعث ایجاد عوارض و صدمات زیادی در مصرف کنندگان شود.
از مضرات فلوراید می توان به خشکی مفاصل، ناهنجاری های اسکلتی، خطر ابتلا به سرطان، آسیب های ژنتیکی، تیروئید و آسیب عملکرد سیستم عصبی در انسان را نام برد. البته عوارض جانبی ایجاد شده توسط آن به مقدار مصرف آب آلوده به صورت روزانه، وزن بدن فرد، و توانایی بدن را برای فیلتر کردن و از بین بردن مواد شیمیایی وابسته است.
سدیم فلوراید حاصل فرآیند تولید آلومینیم است. این عنصر همچنین در سموم دفع موش و سوسک، داروهای بیهوشی و خواب آور، داروهای اعصاب و روان و ... مورد استفاده است.

فلوراید سمی تر از آلومینیم بوده و مطالعات نشان داده که مصرف فلوراید میزان جذب آلومینیم را تا میزان 600% در بدن افرایش می دهد. همین موارد علت هشداری است که در پشت خمیردندان های حاوی فلوراید داده شده است مبنی بر عدم بلعیدن آن و دور نگه داشتن از دسترس کودکان.
 

مشکلات استفاده از فلوراید در آب:
فلوراید یک ماده مغذی نیست و هیچ فرآیند بیوشیمیایی در بدن انسانبه فلوراید نیاز ندارد.
هنگامی که فلوراید به آب اضافه می گردد هیچ کنترلی بر مقدار مصرف آن وجود ندارد، زیرا آب دارای فلوراید بطور نامحدود در دسترس همگان قرار می گیرد.
شواهدی که نشان دهد فلوراید یا بلع فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند کمتر از آن است که به این وسعت در معرض استفاده قرار گیرد.

همواره بهترین راه درمام پیشگیریست و بهترین راه پیشگیری در این مورد استفاده از دستگاه های تصفیه اب است.مفتخریم دستگاه های تصفیه اب اوسه واتر را به شما پیشنهاد دهیم با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت...

کلید واژه ها: اب فلوراید فواید اب الودگی اب املاح اب تصفیه اب مضرات اب شهری اب مصرفی روزانه اب معدنی اب اشامیدنی اب شهری اب لوله کشی تصفیه آب اوسه واتر اوسه واتر فروش تصفیه آب


نظر شما :